Paul Smith

"پل اسمیت"، طراح انگلیسی و بنیانگذار برند همنام خود، در سال ۱۹۴۶ در ناتینگهام به دنیا آمد. وی در سن پانزده سالگی مدرسه و تحصیل را با رویای دوچرخه‌سواری حرفه‌ای رها کرد و در یک عمده‌فروشی لباس مشغول به کار شد اما یک تصادف خطرناک در سن هفده سالگی، رویای او را درهم فرو ریخت و سرنوشت‌اش به گونۀ دیگری رقم خورد. او در طی اقامت در بیمارستان با هنرمندانی برخورد کرد که زمینه‌ساز آشنایی‌اش با دنیای مد شدند.  

پس از ترک بیمارستان در حالیکه به مد و طراحی لباس دل‌بسته بود به حرفه خود برگشت و در کلاس‌های آموزش خیاطی شرکت کرد. در سال ۱۹۶۹ با "پائولین دن‌یِر۱"، دوست دختر و همسر آینده‌اش، که دانش‌آموختۀ "کالج هنر لندن۲" بود آشنا شد و یک سال بعد با کمک و همراهی او اولین فروشگاه لباس خود را در ناتینگهام تاسیس کرد که در آن تولیدات خودش و محصولات برندهای انگلیسی دیگر را به فروش می‌رساند. اولین کلکسیون لباس‌های مردانه او با نام برند «Paul Smith» در سال۱۹۷۶، کلکسیون پوشاک بچه‌گانه در سال ۱۹۹۰ و لباس‌های زنانه در سال ۱۹۹۳ به نمایش در آمد. 

شهرت برند پل اسمیت مرهون سبک طراحی کلاسیک انگلیسی، و استفاده از پارچه‌های ممتاز است. از ویژگی های دیگر این برند چاپ راه‌راه و رنگی در محصولات چرمی است.

1. Pauline Denyer
2. The Royal College of Art