"خانه‌های مد" و "بنیادهای نیکوکاری" همیشه در کنار هم و دست در دست ظاهر نمی‌شوند، اما چنین همکاری و پیوندی می‌تواند پیامدهای جدید انسان‌دوستانه‌ای در پی داشته باشد و به حرکت‌های نيكوكارانه بیافزاید؛ همان اتفاقی که این روزها خبر آن در دنیای مد پیچیده است: همکاری برند انگلیسی «Chinti & Parker» و بنیاد غیرانتفاعی "Women for Women International".

"آنا سینگ۱" و "ریچل وود۲"، بنیانگذاران برند "چینتی و پارکر" قصد دارند سود حاصل از فروش جدیدترین کلکسیون خود را به "بنیاد بین‌المللی زنان برای زنان" اهدا کنند. جنس محصولات این کلکسیون از کشمیر، و نقش و نگارها، نشانه‌ها و نوشته‌های روی آن‌ها همگی بر "زنانگی"، و "نقش کلیدی زن" تاکید دارند:

"من یک زنم، یک دختر، یک مادر، یک خواهر"
I AM A WOMAN, A DAUGHTER, A MOTHER, A SISTER


بنیاد بین‌المللی زنان برای زنان در سال ۱۹۹۳ توسط "زینب سَلبی۳"، نویسنده و کارآفرین عراقی با هدف حمایت از زنان آسیب‌دیده از جنگ و خشونت تاسیس شد. زینب سلبی و بنیادش تا کنون به ۴۶۲ هزار زن نیازمند در هشت کشور جهان یاری رسانده‌اند.

خانم سینگ می‌گوید به عنوان زنی که امکان زندگی در یک جامعه باثبات را داشته، وظیفه خود را کمک به زنانی می‌داند که از حقوق خود محروم‌اند و برای دستیابی به ابتدائی‌ترین امکانات زندگی باید با جنگ و ویرانی دست و پنجه نرم کنند؛ بخشی از اهدافی که زینب سلبی، خطرات آن را به جان خرید و با گشایش بنیادش یاری‌رساندن به زنان را آغاز کرد. 

1.  Anna Singh
2.  Rachael Wood
3. Zainab Salbi

Brands: