"No Man's Art Gallery" عنوان یک گالری بدون مرز است که با برپایی نمایشگاه‌های "Pop-up" در نقاط مختلف دنیا صحنه‌ای جهانی‌ برای ارائه آثار هنرمندان جوان فراهم می‌کند. این گالری که فعالیت خود را از سال ۲۰۱۰ در آمستردام آغاز کرده است هر ساله مقصد جدیدی را انتخاب و از هنرمندان محلی دعوت می‌کند تا آثارشان را در شهر خود به نمایش بگذارند. این نمایشگاه‌های گروهی به همراه هنرمندان کشورهای قبلی‌ برگزار می‌شود و امکان تبادل هنری و آشنایی با هنرمندان بین‌المللی و هنرمندان کشور مقصد را فراهم می‌سازد. 

از سال ۲۰۱۰ تا کنون این نمایشگاه‌ها در آمستردام، هامبورگ، کپنهاگ، بمبئی، پاریس، شانگهای، کیپ تاون و رتردام برپا شده است. تهران نهمین شهر مقصد از تاریخ ۳۱ اردیبهشت تا ۱۴ خرداد بود که آثار ۲۲ هنرمند را در دو بخش به نمایش گذاشت. آریا تابنده‌پور، مجید بیگلری، مهرداد جعفری، سام سمیعی، شیرین محمد و سپیده زمانی‌ هنرمندان ایرانی این رویداد فرهنگی هنری بودند. 

پاپ آپ گالری‌ها مرز و محدودیت ندارد و هدف اصلی آن از میان برداشتن موانعی است که باعث محدود کردن هنرمند در خلق و ارائه آثارش می‌شود. مکان برگزاری نمایشگاه معمولا ساختمان‌های متروکه، پناهگاه‌ها، پارکینگ‌ها و ساختمان‌های در حال ساخت و ساز است. از آنجایی که در ایران برپایی نمایشگاه در چنین مکان‌هایی با مشکلاتی همراه بود، این رویداد با همکاری گالری آس و بنیاد پژمان دردو نقطه از شهر برگزار شد. 

 

Brands: