بازدید با وقت قبلی! بله، برای ورود به "House of Bijan" در خیابان رودیو درایو که یکی از گران‌ترین، لوکس‌ترین و زیباترین برندهای دنیاست باید وقت قبلی بگیرید. البته با این فرض که شما قدرت خرید از این فروشگاه مجلل را دارید! قیمت یک‌دست کت و شلوار مردانه این برند حدود ۱۰.۰۰۰ دلار، یک کراوات تقریباً ۱۰۰۰ دلار و یک کت چرمی آن شاید مبلغی برابر با وام مسکن ماهانه شما باشد؛ محصولاتی که به نوعی با رنگ خاص "زرد بیژن" تزیین و "نشانه" شده‌اند تا وقتی آن‌ها بر تن ثروتمندان، سلبریتی‌ها و چهره‌های مشهور دنیا دیده می‌شوند، جای شک نگذارد که کار، کار بیژن است! 

در جلوی "خانه مد بیژن" در خیابان رودیو درایو در بورلی هیلز کالیفرنیا حتماً یک بوگاتی ویرون و/یا رولز رویس با لوگوی بیژن می‌بینید. اگر از مشتریان سوگلی هستید، در روز بازدید ممکن است نام‌تان در گوشه و کنار این برند مجلل بدرخشد و اگر خوش‌شانس باشید "نیکلاس پاکزاد" که حالا چند سالی است سکان‌دار برند لوکس بیژن است شخصاً به شما خوش‌آمد خواهد گفت.  

نیکلاس در بورلی هیلز زندگی می‌کند و بیشتر وقت‌اش را در "قصر باشکوه بیژن" می‌گذراند: "یک روز غیبت از کار برای من، مساوی با یک ماه غیبت در یک برند دیگر است". وقتی به قیمت‌های نجومی کت و شلوارهای مردانه بیژن فکر کنید آن‌وقت متوجه می‌شوید که حرف‌اش آن‌قدرها هم بی‌اساس نیست. نیکلاس ۲۶ سالۀ خوش بخت و اقبال، این شکوه و جلال منحصر به فرد را از پدرش "بیژن پاکزاد" به ارث برده است. 

بیژن پاکزاد در سال ۱۹۷۶ خانه مد بیژن را در بورلی هیلز کالیفرنیا افتتاح کرد. اولین عطر مردانه بیژن با درپوش و شیشه کریستال که موفقیت چشمگیری برایش به همراه داشت، در سال ۱۹۷۹ رونمایی شد. بیژن در سال ۱۹۸۲ شعبه دوم برند خود را در نیویورک گشود. در سال ۱۹۸۹ نام این طراح موفق ایرانی‌الاصل در لیست طراحان برتر لباس مردانه در "مجله ونتی فر۱" ثبت شد. در سال ۲۰۱۰ بیژن از طرف فرماندار بورلی هیلز کلید افتخاری شهر را دریافت کرد و به فاصله کوتاهی "اسطوره طراحی مد" لقب گرفت. 

موفقیت‌های بیژن پاکزاد اما به این چند مورد ختم نمی‌شود: همکاری او با شرکت ماشین‌سازی بوگاتی فرانسه و رولز رویس انگلستان نشان داد که او تنها در عرصه مد و لباس توانا و خلاق نیست. در سال ۲۰۱۰ رولز رویس فانتوم با طراحی و رنگ "زرد بیژن" در حالی یک میلیون دلار قیمت‌گذاری شد که قیمت هر اتومبیل مشابه ۴۰۰ هزار دلار بود. با این حال تمامی ۳۰ دستگاه خودرو طراحی شده او در چشم برهم زدنی پیش فروش شد. اما افسوس که اجل هم آماده بود که در چشم برهم زدنی خلاقیت‌های بیژن را متوقف کند. بیژن پاکزاد در سال ۱۳۹۰ (۲۰۱۱) در محل کارش به علت سکته مغزی درگذشت و از آن پس نیکلاس، پسرش میراث‌دار پدر شد: "آنچه پدرم بیژن پاکزاد از خود به جا گذاشت عمری درازتر از خودش داشت." 

نیکلاس از همان سن ۱۹ سالگی که مدیریت خانه مد بیژن را برعهده گرفت، کوشید تا شکوه و جلال خانه مد اسطوره‌ای پدر را حفظ کند. هنوز هم نام چهره‌های سرشناس مثل بیل کلینتون، بوش پدر، آرنولد شوارتزنگر، و شاهزاده بن سلمان در لیست مشتریان بیژن است؛ اما فکر جوانِ نیکلاس جوان، تغییراتی در نگرش تولید و طراحی برند داشته است. سن مشتریان بیژن برخلاف قبل که حدود ۵۰ بود، حالا به ۳۰ تا ۴۰ سال رسیده است؛ خریداران چینی محصولات بیژن بیشتر از گذشته شده‌اند و در میان آن‌ها چهره‌هایی که لزوماً سلبریتی نیستند هم دیده می‌شوند. برای جلب رضایت این گروه، نیکلاس دو شعبه یکی در والدورف آستوریا- در بورلی هیلز و یکی در وینس لاس وگاس افتتاح کرده است. این دو شعبه بیژن هم مانند دیگر شعبه‌ها با درهای بلند ماهاگونی رنگ، چلچلراغ‌های نفیسی که با ۱۰۰۰ شیشه عطر کوچک ساخته و آراسته شده‌اند، دیوارهای رنگ‌شده با زرد بیژن، و پلکان‌های اشرافی با سبکی مجلل تزیین شده‌اند. تنها تفاوت این است که حالا بدون وقت قبلی می‌توان از این شکوه بی‌پایان دیدن کرد. فرصت را از دست ندهید!

1.Vanity Fair

Brands: