تابستان معمولاً فصل لذت بردن از هوای خوش است، اما فصل آفتاب‌سوختگی و مشکلات ناشی از اشعه‌ مضر خورشید هم هست. حالا یک سوال؟ در روزهای گرم تابستان چطور از پوست و موی خودتان محافظت می‌کنید؟ البته که استفاده از لوسیون‌های مخصوص مو، و کرم‌های ضدآفتاب از پیری زودرس، آفتاب‌سوختگی، سرطان پوست، و بروز لکه‌های تیره روی پوست جلوگیری می‌کند، اما از خاصیت یک نسیم خنک و آرام‌بخش روی پوست، که همزمان هم حال آدم را خوب می‌کند، و هم پوست را شاداب و درخشان هم نگذرید. پیشنهادات ما در این مورد را ببینید:

Peter Thomas Roth – Cucumber Gel Masque

درباره تاثیر معجزه‌آسای این ماسک می‌توان یک کتاب نوشت،  اما شاید کافی است بدانید که در هر دقیقه یک نفر در یک گوشه این دنیا در حال خرید این ماسک است. آیا خریدار بعدی شما هستید؟ 
ترکیبات این ژل شامل عصاره خیار، پاپایا، لیمو، پرتغال، آلوئه‌ورا، و گیاه بابونه پوست را به نحو احسن آب‌رسانی و سرخی و آفتاب‌سوختگی را کم می‌کند. 

Skyn Iceland – The Antidote Cooling Lotion 
علاوه بر نور شدید خورشید، که ضرر آن ناگفته پیداست، استرس هم بر پیری زودرس و خشکی و خمودی پوست تاثیر زیادی دارد. لوسیون "Skyn Iceland" با ترکیب کتانجک (نوعی جلبک)، روغن درخت بید، و آویشن پوست را خنک و آرام می‌کند و طراوت و لطافت را به پوست شما برمی‌گرداند. 

 Briogeo - Scalp Revival Conditioner

اگر موهای شما خشک و شکننده است و خارش و شوره ناشی از گرمای تابستان دست از سر و مویتان برنمی‌دارد، این نرم‌کننده با ترکیب روغن نعنا و زغال چوب بهترین درمان برای آن است.
بعد از شستشو با شامپو، موها را با این ماده آغشته کنید و به مدت 15 تا 30 ثانیه روی پوست سر نگه دارید. بعد مو را آبکشی  و با یک حس خوب و خنک از شر مشکلات رها شوید.  

Susanne Kaufmann- Leg and Vein Spray Cooling

بدون یک اسپری خنک پوستی، ولوشدن و آرام گرفتن روی زمین مزه نمی‌دهد. اسپری "سوزان کافمن" با ترکیب روغن گل همیشه بهار، بوماردان، و قاصدک تاثیر بسیار خوبی در رفع خستگی و سوختگی پوست پا دارد. علاوه بر آن، اسطوخودوس، اُکالیپتوس و روغن نعنا که از دیگر ترکیبات این اسپری هستند، التهاب پوست در اثر نور خورشید را کاملاً نیست می‌کند.  

Tonymoly – Bamboo Cold Water Moist Cream

گیاه بامبو، ماده اصلی کرم مرطوب کننده "تونی مولی" است؛ همان گیاهی که گونه خاصی از آن در شرایط، و آب و هوای مساعد، روزانه ۹۱ سانتی‌متر قد می‌کشد. با همین سرعت اعجاب‌انگیز کرم تونی مولی حال پوست شما را خوب و آن را تروتازه و شاداب می‌کند!

 

Brands: