گالری "تریومف۱" در مسکو سومین نمایشگاه از پروژه "Extension"، که هدف آن‌ نمایش فضای هنری در کشورهای مختلف است، از تاریخ ۲ تا ۲۴ ژوئیه (۱۲ تیر تا ۱ مرداد) برگزار کرد. این پروژه تحت عنوان Extension.ir: tehran.capital in CAPITAL letters نمایان شد و آثار یازده هنرمند ایرانی‌ را به نمایش گذاشت. 

مکان برگزاری این نمایشگاه، که همزمان با پنجمین نمایشگاه بین‌المللی دوسالانه هنر جوان مسکو  برپا شد، "موزه هنرهای معاصر گاراژ۲" و "موسسه استرلکا۳" بود. 

نمایشگاه توسط "ناتالیا نوسینوا۴" و "همایون عسکری سیریزی" نمایشگاه‌گردانی شد و آثار نسل جدیدی از هنرمندان معاصر ایرانی‌ را به تصویر کشید: مهدی عبدالکریمی، مجتبی‌ امینی، مهرانه آتشی، نازگل انصاری‌نیا، مژگان بختیاری، محمد غزالی‌، آرش حنایی، سهند حسامیان، ترانه همامی، حامد خسروی، پیمان شفیعی‌زاده هنرمندان منتخب این نمایشگاه بودند. 

هدف اصلی‌ این نمایشگاه به تصویر کشیدن و بررسی‌ ساختار اجتماعی و سیاسی شهر تهران است. آثار منتخب، مرتبط با زندگی‌ شهری، تفسیر بنا‌های معماری، شرایط اکولوژی و تغییرات تاریخی‌ شهر تهران در دهه اخیر است. استفاده از سمبل و نمادهایی مثل گل، کوه و شخصیت‌های مهم تاریخ معاصر در این مجموعه به چشم می‌خورد. 

در "سلف پرتره‌های تهران" (۲۰۱۰- ۲۰۰۸)، مهرانه آتشی سعی‌ در بررسی‌ رابطه خود با شهر تهران دارد. محمد غزالی‌ در "تهران کمی‌ مایل به راست" (۲۰۱۳ -۲۰۱۰) با به تصویر کشیدن تهران خالی‌ و رنگ پریده، نگاه بیننده به شهر را به چالش می‌کشد. مهدی عبدالکریمی در مجموعه "تکتو فوتو" (۲۰۱۶) کوه‌ها را بر زمین پهن کرده و این بار امکان از بالا نگاه کردن به کوه را به بیننده می‌دهد. آثار پیمان شفیعی‌زاده ناخودآگاه انسان را در برابر ساختار‌های اجتماعی و تاثیرات رسانه‌ به چالش می‌کشد. حامد خسروی تاریخ معماری، سیاست‌های شهری و شرایط زندگی اجتماعی را مورد بحث قرار می‌دهد.  

1. Triumph Gallery
2. Garage Museum of Contemporary Art
3. Strelka Museum
4. Natalya Nusinova

 

Brands: