"کوروش رفیعی" در معماری مدرن و معاصر ایران هنرمندی صاحب‌سبک به شمار می‌رود. او در سال ۱۳۸۴ (۲۰۰۶) به اتفاق گروهی جوان کارآزموده، استودیو طراحی "KRDS" را در تهران تاسیس کرد. این معمار خوش‌فكر از آغاز "خلاقیت، پویایی و پایداری" را سه رکن اساسی در طراحی‌های خود قرار داد. به نظر می‌رسد همین رویکرد اندیشمندانه راه‌گشای موفقیت او در طراحی پروژه‌هایی چون ساختمان آماج درمان، پروژه موسسه مینا، پروژه مسکونی شمشک و پروژه آپارتمانی کیش بوده است.  

در بین كارهای كوروش رفیعی "استخر سوهانک" می‌تواند به عنوان یك پروژه منحصر به فرد محسوب شود؛ پروژه‌ای كه نام او را به فرای مرزهای ایران برد و برایش چند جایزه معماری به ارمغان آورد. استخر سوهانک ‌با چشم‌اندازی زیبا بر فراز تپه‌ها چشم را مسحور می‌كند. با وجودیكه در درون این بنا سرویس‌های مدرن تفریحی مثل سونا، جكوزی و حمام آفتاب تعبیه شده، اما بعد از بازسازی هم همچنان ظاهر یك كوشك قدیمی ‌را حفظ كرده است. فضای میانی و انعکاس تصویر بنا در آب كه از خصوصیات دلربا و ماهرانه كوشك‌های قدیمی ‌است، زیبایی استخر سوهانك را با وجود "فضای درونی مدرن" دو چندان کرده است. 

استخر سوهانك با ١٣٥ مترمربع ساختمان که در زمینی به مساحت ۲۷۰ مترمربع در یک باغ خصوصی در شمال غرب تهران طراحی و بازسازی شده، در سال ۲۰۱۶ جایزه معماری 2016 Architizer A + Awards، و در همان سال همچنین جایزه  Pool Vision، شهر لیون فرانسه را به نام این معمار مطرح و برجسته ایرانی رقم زد.  

Brands: